SKRZYNIA WŁADCY PIORUNÓW Audiobook MP3 do słuchania (pobierz).

Skrzynia Władcy Piorunów AUDIOBOOK (Marcin Kozioł) to, powieść przygodowa, a zarazem nieprawdopodobna, choć w każdym szczególe prawdziwa historia wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli. Książka ta jest także lekturą uzupełniającą dla klas 4-6. Na naszej stronie posłuchasz jej w formie audiobooka i jeśli Ci się spodoba jej treść oraz głos lektora, to szybko i w wygodny sposób pobierzesz całość lektury w plikach MP3.

Okładka audiobooka skrzynia władcy piorunów - Marcin Kozioł

Na tej stronie udostępniamy dla Ciebie pierwsze rozdziały książki Skrzynia Władcy Piorunów, które posłuchasz zupełnie za darmo na naszym kanale LekturyMp3.pl na YouTube. Z linku zamieszczonego poniżej zamówisz i pobierzesz również legalnie pełną wersję (całość) tego audiobooka, którego czyta Andrzej Hausner. Jeśli dodatkowo szukasz ebooka w formie elektronicznej e-książki lub tradycyjnej papierowej książki z lekturą do czytania to wszystko znajdziesz na tej stronie.

Skrzynia władcy piorunów - POBIERZ AUDIOBOOKA


Skrzynia Władcy Piorunów Audiobook – posłuchaj za darmo pierwszych rozdziałów tej lektury (VIDEO).

Poniżej udostępniamy na video pierwsze darmowe rozdziały książki audio pt: Skrzynia Władcy piorunów do posłuchania, Lekturę tą czyta: Andrzej Hausner.

Warto przed podjęciem decyzji o pobraniu całości (pełnej wersji audiobooka) posłuchać zamieszczonego fragmentu na naszym kanale LekturyMp3.pl na YouTube. Link do pobrania całości (ponad 5 godzin słuchania w pełnej wersji) znajdziesz w kolejnym akapicie.

▶ Uruchom odtwarzacz i posłuchaj fragmentu lektury szkolnej Skrzynia Władcy Piorunów.


Skrzynia Władcy Piorunów audiobook – link do pobrania całości (download).

Jeśli po uruchomieniu i wysłuchaniu darmowej wersji tej lektury szkolnej chcesz pobrać dla siebie legalnie na własność pełną wersję audiobooka to skorzystaj z linku poniżej.

Audiobook skrzynia władcy piorunów - pobierz całość

Zamów i pobierz audiobooka - download

Aby pobrać całość audiobooka przez Internet – kliknij na przycisk powyżej, który przekieruje Cię do internetowej księgarni. Tam zamówisz książkę do słuchania Skrzynia Władcy Piorunów w najlepszej cenie nie płacąc za przesyłkę (dostawa 0zł.) i po 2 minutach pobierzesz go z szybkiego serwera księgarni prosto na swój komputer.

AUDIOBOOKI - pobieraj legalne wersje MP3

Pamiętaj! Serwis LekturyMP3.pl publikuje tylko legalne audiobooki. Pobierając całą książkę audio poprzez powyższy link masz pewność że otrzymasz w pełni legalną wersję MP3. Nie z chomikuj lub torrentów, która nie łamie praw autorskich autorów oraz wydawców.


Opis lektury.

Książka, której audiobooka możesz posłuchać na tej stronie to pierwsza część z cyklu „Detektywi na kółkach”. Jest to kryminał z wieloma zwrotami akcji, pełny szyfrów i zagadek, a zarazem świetnie napisana biografia wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli dla dzieci i młodzieży.

Główna bohaterka lektury Julia to śliczna czternastolatka, która pomaga swemu o rok starszemu przyjacielowi Tomowi odszukać porwanego ojca. Od czasu wypadku dziewczyna jeździ na wózku (stąd tytuł cyklu: „Detektywi na kółkach”), niepełnosprawność nie przeszkadza jej jednak w tropieniu przestępców, a wręcz przeciwnie – często to właśnie ona wpada na trop, świetnie kojarząc fakty i… odczytując szyfry. W poszukiwaniach bierze udział jeszcze jeden niezwykły bohater: pies Julii, czyli przesympatyczny labrador Spajk-Biszkopt, który… pamięta swoje poprzednie wcielenia.

Współczesna akcja książki Skrzynia Władcy Piorunów splata się z historią rozpoczynającą się ponad 150 lat wcześniej, w dniu narodzin Nikoli Tesli. Wszystko, czego dowiadujemy się o dzieciństwie i życiu słynnego wynalazcy, zwanego tytułowym Władcą Piorunów, jest prawdą – nawet najbardziej nieprawdopodobne, wręcz fantastyczne wydarzenia z jego życia opisane w książce oparte są na faktach.

Fantastyczne przygody i przesympatyczni bohaterowie sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Audiobook jest ciekawy i pouczający. Powinien po niego sięgnąć każdy i to nie tylko uczniowie szkół podstawowych, których ta książka jest uzupełniająca lekturą w szkole.. W trakcie jego słuchania rośnie fascynacja fabułą i sposobem narracji autora. Dlatego książka Marcina Kozioła to powieść przygodowa dla nastolatków i nie tylko. „Skrzynia Władcy Piorunów” spodoba Ci się, jeśli lubisz literaturę pełną ciekawych zwrotów akcji i nieoczywistych wątków. To przygoda pełna szyfrów i zagadek, a zarazem ciekawe źródło wiedzy na temat urodzonego przed laty Tesli.

Jeśli brzmi to ciekawie? to sięgnij po książkę audio i dowiedz się, co wspólnego z Teslą mają poszukiwania prowadzone przez głównych bohaterów tej lektury.

Opis pełnej wersji książki audio.


Skrzynia Władcy Piorunów – opinie o audiobooku 🎧

✅ Przesłuchałam lekturę córki, ale choć nie jestem nastolatką, to bardzo mi się spodobała. Zwłaszcza fakty z różnych dziedzin, np. kryptografii, przyrody i oczywiście biograficzne o Tesli, są wplecione w historię kryminalną w bardzo zgrabny i ciekawy sposób. I fajnie przeczytane. – Pola (Audioteka). ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

✅ książka fantastyczna bardzo mi się podobała a sposób czytania sam w sobie był wciągający. – Mateusz M. (Audioteka). ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

✅ Audiobook na samym początku bardzo mnie znudził i pewnie odłożyłabym go i nie skończyła, ale przyjaźń Julki i jej psa Spike’a nie pozwoliła mi się oderwać. Na szczęście dalej zaczęło się już dziać, a on połowy książki już zupełnie nie można się od niej oderwać. Świetna historia o dziewczynce, która zabawia się w detektywa na kółkach. Polecam:) – Ouserami (Empik). ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

✅ Bardzo ciekawa pozycja. Z przyjemnością słuchaliśmy całą rodziną w czasie podróży samochodem. Ciekawy sposób wplecenia historii znanego niewielu osobom wynalazcy Nicola Tesla w młodzieżową powieść detektywistyczną. Ciekawi są też bohaterowie i rodząca się między nimi relacja. Bardzo polecam. – Zmeszek (Audioteka). ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Więcej opinii o książce Mp3 możesz znaleźć na stronach Empiku, Ceneo lub Audioteka.pl Polecamy również recenzje samej książki na lubimyczytac.pl.


Ebook - skrzynia władcy piorunów

Skrzynia władcy piorunów w PDF, epub lub Mobi – pobierz e-booka Online.

Książka elektroniczna Ebook (PDF):

Jeśli poszukujesz tej książki do czytania online w formacie ePub lub Mobi to również możesz ją pobrać przez internet nie płacąc za przesyłkę. Dzięki temu przeczytasz ją na czytnikach (kindle, pocketbook, onyx lub innych).


Skrzynia Władcy Piorunów – plan wydarzeń i streszczenie lektury.

Streszczenie lektury Skrzynia Władcy Piorunów:

Ojciec nastolatka o imieniu Tom kupuje pewnego dnia skrzynię pełną rysunków jakiegoś dziecka. Nagle znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Tom zastanawia się nad losem rodzica i nie dowierza, że ojciec zwyczajnie ich porzucił i odszedł. Zostaje po nim tylko jeden, lakoniczny list, z którego treści właściwie nic nie wynika, a w którym wspomina tylko o jakichś gołębiach. Tom razem z niepełnosprawną Julią i jej psem próbują dociec prawdy. Wkrótce okazuje się, że ojciec został porwany, a jego zniknięcie jest związane z historią pewnego wybitnego wynalazcy żyjącego pod koniec XIX wieku. Dzieci podejmują wyzwanie i próbują odnaleźć ojca – przy tym o mało sami nie zostają porwani. W podjętym śledztwie cała trójka musi wykazać się dużą odwagą, przebiegłością, ale także umiejętnością rozumienia tajnych szyfrów i zagadek. Ojciec Toma zostawia synowi krótkie liściki, zawierające wskazówki, jak mogą mu pomóc i go uratować. Zródło: https://eszkola.pl/

Skrzynia Władcy Piorunów Audiobook – szczegółowy plan wydarzeń lektury szkolnej:

 1. Tom pomaga Julce w nauce
 2. Chłopiec wyznaje, że ma zdolności synestezji.
 3. Tom opowiada o zginięciu taty i pokazuje tajemniczy pozostawiony przez niego list.
 4. Spajk zabiera list i ukrywa w domu.
 5. Przyjazd czarnej furgonetki pod dom Julki.
 6. Szajka złodziei wypytuje Toma o skrzynię.
 7. Porwanie Toma i wskoczenie do auta psa Spajka.
 8. Próba pozbycia się psa.
 9. Popchnięcie członka szajki na jezdnię i ucieczka Toma ze Spajkiem.
 10. Powrót do domu Julki.
 11. Wyprawa do domu Toma i przeszukanie komputera ojca Toma.
 12. E-mail od sprzedawcy skrzyni Goodmana.
 13. Wejście Spajka do kosza z książkami należącego do taty Toma i wysypanie z niej książek.
 14. Znalezienie przez dzieci książek o psychologi dziecięcej i jednej o szyfrowaniu.
 15. Spostrzeżenie, że tylko kilka stron jest wygląda na przeczytane.
 16. Próba rozszyfrowania listu na podstawie książki.
 17. Odnalezienie rozwiązania listu (HOTEL18).
 18. Udanie się do hotelu i pokoju nr 18 i znalezienie w nim skrzyni z kolejnym listem i rozszyfrowanie zagadki: kwiecień, poniedziałek i rzeczka na granicy miasta.
 19. Zadzwonienie telefonu Julki i rozmowa z Goodmanem.
 20. Poinformowanie Goodmana gdzie są i co znaleźli.
 21. Ukrycie się dzieci i psa.
 22. Przyjazd Goodmana i przeszukanie hotelu.
 23. Przyjazd czarnej furgonetki i wyjście z niej Mikrusa i Wielkoluda.
 24. Schowanie listów ze skrzyni w dziurze w ścianie hotelu.
 25. Spajk chowa się do furgonetki.
 26. Spotkanie i rozmowa z Goodmanem, w której wygaduje się on o teslariuszach.
 27. Sprawdzenie w domu Juli kim są „teslariusze” i rozmowa na czacie z jednym z nich.
 28. Wyprawa Toma nad zanieczyszczoną rzeczkę na granicy miasta.
 29. Tom zauważa dwa domy z tabliczkami „Państwo Kwietniowie” i „Państwo Poniedziałkowie” i odkrywa sens zagadki.
 30. Udanie się Toma za domy i próba położenia stracha na wróble na ziemi.
 31. Spotkanie gospodarza zamieszkującego dom z napisem „Państwo Poniedziałkowie” i zaproszenie do jego domu.
 32. Odnalezienie dokumentów i ostatniego listu z gratulacjami.
 33. Powrót do domu Julki pożyczonym motorkiem.
 34. Podjechanie czarnej furgonetki do szopy w lesie i wyjście z auta Wielkoluda i Mikrusa.
 35. Wyślizgnięcie Spajka z furgonetki, obejście szopy i wyczucie po zapachu taty Toma.
 36. Spajk udaje się po pomoc do Roda -doga kanadyjskiego, który mieszka w sąsiedztwie.
 37. Wyruszenie psów do lasu i obmyślenie przez nich planu działania.
 38. Ucieczka szajki przestraszonej przez psy i uwolnienie taty Toma.
 39. Przybycie Goodmana do domu Julki i rozkaz oddania mu wszystkich papierów.
 40. Tom oddaje papiery Goodmanowi.
 41. Goodman wychodzi z domu.
 42. Nadjechanie czarnej furgonetki i wyjście z niej ojca Toma, Spajka i Roda i zaskoczenie Goodmana.
 43. Nadjechanie policji i złapanie złodziei.
 44. Oddanie papierów w ręce policji.
 45. Spalenie trzech projektów, na których tata Toma pisał tajemnicze listy.

Źródło: Zuzanna Tomaka – dyktanda.pl


Lektura Skrzynia Władcy Piorunów – podsumowanie.

To już wszystko na tą chwile o tej lekturze. Mam nadzieję, że skorzystasz z zawartych tutaj materiałów:

 • Darmowego fragmentu książki w formie do słuchania – audiobook do posłuchania na video.
 • Linku do pobrania pełnej wersji audiobooka, ebooka lub książki papierowej.
 • Streszczenia i planu wydarzeń książki Skrzynia Władcy Piorunów.

Napisz nam w komentarzu co myślisz o tej powieści jak również samym audiobooku. Jeśli masz tą lekturę w szkole daj znać jak poszło 🙂

Co jeszcze możesz zrobić?

 • Polub nas na Facebooku – a nie przegapisz żadnej nowej lektury na naszej stronie.
 • Subskrybuj nas na YouTube aby słuchać lektur szkolnych za darmo.
 • Udostępnij ten wpis dla swoich koleżanek i kolegów ze szkoły (używając ikon po lewej stronie).

Czy ten wpis (audiobook) był dla Ciebie pomocny?

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 5 / 5. oddanych głosów: 12

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis..

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *