BRACIA LWIE SERCE Audiobook MP3 do słuchania (pobierz).

AUDIOBOOK Bracia Lwie SerceBracia Lwie Serce AUDIOBOOK (Astrid Lindgren) to książka audio, który wzrusza kolejne pokolenia i znana jest na całym świecie. Słuchając tego audiobooka wyruszysz we wspaniała pełną przygód podróż z Karolem i Jonatanem oraz poznasz przejmująca opowieść o braterstwie, miłości i przyjaźni, która rozgrywa się w baśniowej krainie Nangijali. Znakomita interpretacja lektorki – Edyty Jungowskiej sprawia, że dzieci i młodzież nie mogą oderwać się od słuchania tej książki.

U nas posłuchasz pierwszych rozdziałów audiobooka Bracia Lwie Serce za darmo (YouTube). Zamówisz i pobierzesz całość książki audio w plikach MP3 (download). Posłuchasz również na wideo znakomitego streszczenia oraz opracowania tej lektury szkolnej, którą często przerabia się w klasie 4 lub 5 szkoły podstawowej.


Bracia Lwie Serce – posłuchaj już teraz pierwszych rozdziałów za darmo.

Poniżej przygotowaliśmy obszerny fragment audiobooka Bracia Lwie Serce do posłuchania za darmo na YouTube. Dzięki udostępnionemu publicznie przez wydawcę fragmentu możesz zapoznać się z tą książka audio przed zamówieniem i zakupem pełnej wersji (ponad 6 godzin wspaniałego nagrania). Koniecznie posłuchaj poniższego nagrania, a osobiście przekonasz się, że interpretacja Edyty Jungowskiej to najlepsza wersja tego audiobooka dostępna na rynku.

▶ Uruchom i posłuchaj dwóch rozdziałów (cz. 1) powieści Astrid Lindgren.


Audiobook Bracia Lwie Serce – pobierz całość (download).

Jeśli zamieszczony powyżej fragment przekonał Cię do zakupu to już teraz możesz zamówić pełną wersję tego audiobooka przez Internet do pobrania bezpośrednio na komputer, telefon lub tablet.

Korzystając z linka poniżej nie płacisz za przesyłkę, gdyż zakupione pliki MP3 pobierasz (download) od razu z serwera księgarni (książkę audio otrzymujesz natychmiast). Dzięki temu już za chwilę możesz uruchomić audiobooka swojemu dziecku i nie martwić się, że nie zdąży ono przeczytać lektury na zajęcia z języka polskiego w szkole podstawowej.

Audiobook MP3 - Bracia Lwie SerceZamów i pobierz audiobooka - download

Aby pobrać całość audiobooka przez Internet – kliknij na przycisk powyżej, który przekieruje Cię do internetowej księgarni. Tam zamówisz Audiobooka Bracia Lwie Serce legalnie w najlepszej cenie nie płacąc za przesyłkę (dostawa 0zł.) i po 2 minutach pobierzesz go z szybkiego serwera księgarni prosto na swój komputer.

AUDIOBOOKI - pobieraj legalne wersje MP3

Pamiętaj! Serwis LekturyMP3.pl publikuje tylko legalne audiobooki. Pobierając całą książkę audio poprzez powyższy link masz pewność że otrzymasz w pełni legalną wersję MP3. Nie z chomikuj lub torrentów, która nie łamie praw autorskich autorów oraz wydawców.


Książka Bracia Lwie Serce – opis lektury szkolnej.

„Bracia Lwie Serce” (oryginalny tytuł z języka szwedzkiego to Bröderna Lejonhjärta) – powieść przygodowa z elementami baśni, wydana w 1973 przez cieszącą się już wówczas międzynarodową sławą szwedzką pisarkę Astrid Lindgren. W Polsce książka ta jest obowiązkową lekturą w klasie 4 i 5 szkoły podstawowej.

Powieść Bracia Lwie Serce – to przeczytana i przygotowana w magiczny sposób historia dwóch braci, 9-letniego Karola i 13 letniego Jonatana, którzy żyją we wspaniałej krainie Nangijali. To nagranie książki, którego narratorem jest młodszy z braci Karol, która to od lat wzrusza kolejne pokolenia ludzi na całym świecie.

Główni bohaterzy decydują się wyruszyć w niebezpieczną podróż w celu ratowania swojego domu oraz mieszkańców Doliny Wiśni, w której pojawiają się Tengil i Katla. Bracia lwie serce to opowieść to nie tylko o niezwykłych wypadkach, lecz także głęboko wzruszająca książka audio o męstwie, umiłowaniu wolności, poświęceniu, pokonywaniu własnych słabości i o wielkiej miłości braterskiej, zdolnej zwyciężyć nawet śmierć.

Bracia Lwie Serce to audiobook, który udostępniamy na tej stronie to nagranie pełne przygód i baśniowych motywów. Zachwyca ono dzieci oraz rodziców. Często również przypominając im swoją ulubiona szkolna lekturę z dzieciństwa.

Powieść Astrid Lindgren znakomitej szwedzkiej pisarki pojawiła się w serii czytanej przez Edytę Jungowską  wydane przez wydawnictwo Junf-off-ska wraz z innymi wspaniałymi książkami tej autorki. We wspomnianej serii znalazły się również inne książki „Dzieci z Bullerbyn”, „Lotta z ulicy awanturników” lub „Emil ze Smalandii”.

Opis pełnej wersji książki audio.

 • Autor książki: Astrid Lindgren
 • Lektor: Edyta Jungowska
 • Data wydania audiobooka: 08.06.2016
 • Język publikacji: polski
 • Długość nagrania: 06:17:32 (18 rozdziałów).
 • Wydawca: Jung-off-ska
 • ISBN: 978-83-62264-19-3

Bracia Lwie Serce – opinie o audiobooku 🎧

 • Bardzo mi się podoba ta bajka więc dlatego dałam 5 gwiazdek. Tosia. Moja córka ‚połknęła’ opowiadanie o braciach lwie serce w dwa dni. nie znałam tej bajki wcześniej i dla dorosłych jest ona również niezwykle wciągająca. Jako rodzica, szczególnie urzeka więź łącząca rodzeństwo, a to bardzo dobry przykład dla naszych dzieci. Polecamy wszystkie audiobooki czytane przez Panią Jungowską – Tosia i Monika.
 • Potwierdza się stara prawda, ze najbardziej poruszająca jest prostota. Smutne, cholera. Piękne. Znakomita interpretacja. Gratuluje. Mam 40 lat. Słuchałem z wypiekami na twarzy i nad ranem znowu poczułem się małym chłopcem.. – Tomasz
 • „Audiobook Bracia Lwie Serce” to powieść nie tylko o niezwykłych przygodach – to wspaniała, głęboko wzruszająca książka o bohaterstwie, poświęceniu, pokonywaniu własnych słabości i o wielkiej miłości braterskiej, zdolnej zwyciężyć nawet śmierć.
  Książka w sam raz dla miłośników i przygody oraz fantastyki.  Zdecydowanie warta przeczytania oraz wysłuchania bo w interpretacji Edyty Jungowskiej. Tego audiobooka  słucha się ze łzami w oczach. Jest ogromnie przejmujący – Barbara

więcej opinii o książce Mp3 możesz znaleźć na stronach Empik, Ceneo lub Audioteka.pl Polecamy również recenzje samej książki na lubimyczytac.pl


Ebook Bracia Lwie Serce (PDF, Mobi) – pobierz online.

Ebook Bracia Lwie Serce

Okładka ebooka

Książka elektroniczna Ebook (PDF):

Zamiast audiobooka możesz oczywiście pobrać również ebooka w formacie Mobi i ePub aby przeczytać ja na na czytniku (kindle, pocketbook, onyx lub innym).

Fragment eBooka – Rozdział 1

Chciałbym opowiedzieć wam o moim bracie. Nazywa się Jonatan Lwie Serce i o nim właśnie będzie ta historia. Mnie się ona wydaje prawie baśnią i nawet trochę, troszeczkę, opowieścią o duchach, a przecież wszystko w niej jest prawdą. Tyle tylko, że nikt o tym nie wie poza mną i Jonatanem.

Jonatan nie od początku nazywał się Lwie Serce. Miał na nazwisko Lew, tak samo jak mama i ja. Nazywał się Jonatan Lew. Ja nazywam się Karol Lew, a mama Sigfrida Lew. Tatuś nazywał się Axel Lew, ale zostawił nas, jak ja miałem zaledwie dwa lata, poszedł pływać po morzach i potem już nigdy nie słyszeliśmy o nim.

Ale teraz chcę opowiedzieć, jak do tego doszło, że mój brat Jonatan stał się Jonatanem Lwie Serce. No i o tych wszystkich dziwnych rzeczach, które się potem zdarzyły.

Jonatan wiedział, że ja niedługo umrę. Chyba wszyscy to wiedzieli prócz mnie. Wiedzieli nawet w szkole, bo przeważnie leżałem w łóżku i kaszlałem, i ciągle byłem chory, a przez ostatnie półrocze w ogóle nie mogłem chodzić do szkoły. Wszystkie ciocie[1], którym mama szyje suknie, też wiedziały.

Jedna z nich rozmawiała o tym z mamą i ja słyszałem, co mówiły, chociaż wcale tak nie miało być, bo one myślały, że śpię. A ja tylko leżałem z zamkniętymi oczami. I dalej tak leżałem, żeby nie zobaczyły, że usłyszałem to coś, co było okropne: że niedługo mam umrzeć. Zmartwiłem się oczywiście i strasznie się przeraziłem, ale nie chciałem, żeby mama coś zauważyła. Potem rozmawiałem o tym z Jonatanem, jak wrócił do domu.

– Wiesz, że mam umrzeć? – spytałem i rozpłakałem się.

Jonatan zastanawiał się przez chwilę. Może wolał nie odpowiadać mi, ale w końcu powiedział:

– Tak, wiem.

Wtedy zacząłem jeszcze bardziej płakać.


Bracia Lwie Serce streszczenie lektury.

Po wysłuchaniu audiobooka i zapoznaniu się z jej treścią warto również przypomnieć sobie raz jeszcze najważniejsze wydarzenia z książki. Dlatego poniżej udostępniamy dla Ciebie streszczenie tej lektury w wygodnej formie na wideo.

Krótkie streszczenie książki:

1). Nieuleczalna choroba Karola.
2). Opowieść Jonatana o wspaniałej krainie Nangijali.
3). Jonatan ratuje z pożaru swojego brata.
4). Wizyta śnieżnobiałej gołębicy.
5). Karol przenosi się (umiera) do Nangijali.
6). Radość ze spotkania z Jonatanem.
7). Spotkanie z królową gołębi – Sofią.
8). Spotkanie z mieszkańcami w karczmie „Złoty kogut” prowadzonej przez Jossiego.
9). Wizyta w zagrodzie Tulipanów u Sofii.
10). Poznanie przez Sucharka historii Doliny Dzikich Róż zajętej przez Tengila.
11). Wyjazd Jonatana do Doliny Dzikich Róż.
12). Straszny sen Karola.
13. Sucharek rusza na pomoc swojemu bratu.
14). Przygoda z wilkami i uratowanie chłopca przez Huberta.
15). Sucharek świadkiem zdrady Jossiego.
16). Karol w rękach żołnierzy Tengila.
17). Spotkanie braci Lwie Sercu Mateusza.
18). Wysłanie gołębicy z wiadomością dla Sofii.
19). Wizyta Tengila w Dolinie Dzikich Róż.
20). Nakaz oddania konia – Filara i podstęp Jonatana.
21). Opuszczenie przez braci Doliny Dzikich Róż.
22). Wizyta u Elfridy.
23). Jonatan ratuje przed utonięciem Parka – żołnierza Tengila.
24). Spotkanie Katli – olbrzymiego smoka.
25). Uwolnienie Orwara z groty Katli.
26). Pościg za uciekinierami.
27). Spotkanie Karola Lwie Serce z Sofią i Hubertem oraz zdemaskowanie zdrajcy Jossiego.
28). Przygotowania do walki.
29. Wielka bitwa – przejęcie władzy nad Katlą przez Jonatana i śmierć Tengila.
30). Odprowadzenie Katli do groty i utrata wojowniczego rogu.
31). Smiertelny pojedynek Katli z wężem Karmem.
32). Paraliż Jonatana.
33). Bracia Lwie Serce udają się do nowej krainy – Nangilimy.
34). Życie w Nangilimie.

Bracia Lwie serce – streszczenie szczegółowe (zobacz wideo).

Znając najważniejsze wydarzenia z książki możesz posłuchać rozwinięcia każdego z nich dlatego zachęcamy do obejrzenia streszczenie lektury Bracia Lwie Serce, które zamieszczamy na wideo poniżej.

▶ Zobacz na video szczegółowe streszczenie tej lektury.


Opracowanie lektury Bracia Lwie Serce:

Oprócz streszczenia tej lektury poniżej zamieszczamy również obszerne opracowanie powieści Astrid Lindgren o przygodach Karola i Jonatana Będzie ono pomocne dla wszystkich uczniów, którzy przygotowują się na lekcje języka polskiego na której omawiana będzie lektura Bracia Lwie serce.

Opracowanie  (co znajdziesz w nagraniu):

 • Opis i charakterystykę głównych bohaterów powieści: Karola Lew, Jonatana Lew, matki chłopców (Sigfridy Lew), ale również ojca (Alexa Lew) oraz Sofii, Huberta, Mateusza, Orwara, Tengila, Jossiego.
 • Krótką charakterystykę pozostałych bohaterów książki są nimi: Katla Karm, Grim, Fialar, Elfrida, Weder i Kader, Gruby Dodik, Park,
 • Opis i omówienie głównych motywów literackich występujących w książce Bracia Lwie, w tym przypadku są to Serce: motyw miłości braterskiej, motyw wolności, motyw śmierci.

▶ zobacz i posłuchaj opracowania lektury na YouTube.

Oba zamieszczone nagrania: zarówno opracowanie oraz streszczenie Braci Lwie Serce pochodzi ze strony: Edukanał na YouTube.


Bracia Lwie Serce – a Tobie podoba się ten audiobook? (podsumowanie).

Jeśli ta książka jest Twoja lektura w szkole, czytałeś/aś ją to napisz nam czy Ci się ona podobała. Czekamy również na Twoja opinię na temat zamieszczonego audiobooka Bracia Lwie Serce autorstwa Astrid Lindgren, którego to czyta Edyta Jungowska.

Co jeszcze możesz dla nas zrobić?

 • Polub nas na Facebooku – a nie przegapisz żadnej nowej lektury na naszej stronie.
 • Subskrybuj nas na YouTube aby słuchać lektur szkolnych za darmo.
 • Udostępnij ten wpis dla swoich koleżanek i kolegów ze szkoły (używając ikon po lewej stronie).

Czy ten wpis (audiobook) był dla Ciebie pomocny?

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 4.7 / 5. oddanych głosów: 27

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis..

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „BRACIA LWIE SERCE Audiobook MP3 do słuchania (pobierz).

 1. Bożena mówi:

  Pięknie przeczytana książka. Jestem zachwycona tym audiobookiem.

 2. Reca mówi:

  Cudowna interpretacja. Do tego ta muzyka, aż mnie dreszcze przeszły. Pani Edyta jest znakomita. Z przyjemnością wysłucham pełnego audiobooka tej książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *