KAMIENIE NA SZANIEC Audiobook MP3 do słuchania (pobierz całość).

Kamienie na szaniec AUDIOBOOK (Aleksander Kamiński) to jedna z obowiązkowych lektur szkolnych w klasach 7-8 szkoły podstawowej. Jest to jedna z najczęściej słuchanych i pobieranych w plikach MP3 lektur szkolnych do słuchania. Książka, która opowiada o działalności grupy członków Szarych Szeregów (Alka, Zośki, Rudego oraz ich przyjaciół) w Warszawie podczas II wojny Światowej. Rewelacyjna interpretacja lektora (Jerzy Zelnik) pozwala każdemu słuchaczowi przenieść się w tamte czasie i z zainteresowaniem wysłuchać całego audiobooka, który trwa prawie 6 godzin.

Audiobook Kamienie na szaniec - kup i pobierz książkę MP3


Poniżej możesz zupełnie za darmo posłuchać pierwszych rozdziałów tego audiobooka przez Internet na YouTube oraz całkowicie legalnie zamówić i pobrać całość (pełna wersja książki audio w plikach MP3). Oprócz całego audiobooka do pobrania znajdziesz tutaj również ebooka w PDF.  Dodatkowo jeśli przygotowujesz się na zaliczenie z treści lub lekcje języka polskiego, na których przerabiać będziesz lekturę: Kamienie na szaniec to tutaj wysłuchasz również streszczenia oraz wygodnego opracowania tej lektury na video.

Kamienie na szaniec audiobook cały rozdział za darmo.

Lektury szkolne dla Twojego dzieckaSzkoła może być przyjemnością! Dołącz do Audioteka Klub a Twoje dziecko pokocha nielubiane lektury szkolne. Teraz każda książka staje się fascynującym audiobookiem.
KLIKNIJ i wypróbuj bezpłatnie już dziś!

Na zamieszczonym poniżej video możesz posłuchać pierwszych rozdziałów audiobooka Kamienie na szaniec zupełnie za darmo. Książkę audio od wyd. Aleksandria czyta Jerzy Zelnik. Posłuchaj jego interpretacji, aby już teraz poznać początek losów głównych bohaterów (Alek, Zośka i Rudy). W ten wygodny sposób możesz wysłuchasz obszernego fragmentu i zdecydujesz czy warto pobrać pełną wersję tego audiobooka (link do legalnej całości znajdziesz w następnym  akapicie pod nagraniem).

▶ Posłuchaj za darmo pierwszych rozdziałów powieści Aleksandra Kamińskiego.


Kamienie na szaniec Audiobook – pobierz całość (download).

Jeżeli zamiast czytać lekturę przez kilka dni chcesz wykorzystać każdy wolny czas lub np. codzienną drogę do szkoły do poznania treści lektury to audiobook będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Poniżej znajdziesz link do książki audio Kamienie na Szaniec w najlepszym w/g nas wydaniu. Pobierz pełną wersję i poznaj w wygodny sposób całą treść lektury, która będzie Ci potrzebna na kartkówkę z treści lub zaliczenie na lekcjach języka polskiego. Pobranie legalnej pełnej wersji tego audiobooka (w wygodnych plikach MP3) będzie również świetnym rozwiązaniem, jeśli przykładowo masz problem z wypożyczeniem książki w bibliotece, a termin zaliczenia już niedługo. Słuchaj Lektur zamiast czytać – audiobooki to znakomita alternatywa, bo możesz ich słuchać kiedy tylko chcesz (np. zamiast muzyki na smartfonie).

Kamienie na szaniec Audiobook - pobierz całość

Zamów i pobierz audiobooka Kamienie na Szaniec

Kliknij na przycisk powyżej, który przekieruje Cię do cyfrowej księgarni Online, gdzie zamówisz audiobooka w najlepsze cenie, bez kosztów wysyłki (z gwarancją satysfakcji) i pobierzesz go już w 2 minuty prosto na swój komputer.

Legalne audiobooki - pobierz

Pamiętaj! Serwis LekturyMP3.pl publikuje tylko legalne audiobooki. Pobierając książkę audio poprzez powyższy link masz pewność że otrzymasz w pełni legalną wersję MP3. Nie z chomikuj lub torrentów, taką, która nie łamie praw autorskich autorów oraz wydawców.

Szanuj pracę innych i bądź bezpieczny – słuchaj tylko legalnych audiobooków.


Opis książki audio (audiobooka):

Główni bohaterzy powieści Aleksandra Kamińskiego Kamienie na Szaniec – Alek, Zośka, Rudy i ich przyjaciele są młodymi ludźmi pełnymi aspiracji, marzeń i planów na przyszłość związanych z dorastaniem. Wiosna, pora rodzenia się nowego życia to symboliczny moment, w którym zaczynają się ich losy w książce Kamienie na szaniec. Wiosna przechodzi w lato, a lato w jesień – równie symboliczny czas powolnego umierania. Jesień ich życia zaczyna się we wrześniu 1939 roku. Jedną z najbardziej przerażających i fascynujących zarazem cech oblicza świata jest jego nieprzewidywalność.

Jest to audiobook o wielkich wartościach, o służbie podejmowanej w obliczu niebezpieczeństwa, braterstwie widocznym w poświęceniach wobec przyjaciół i o pracy nad sobą, która jest nieodłącznym elementem wyzwań, przed którymi stają Zośka, Rudy i Alek członkowie Szarych Szeregów podczas II wojny Światowej.

 • Autor: Aleksander Kamiński
 • Lektor: Jerzy Zelnik
 • Data wydania audiobooka: 22.08.2008
 • Ile trwa całość audiobooka Kamienie na Szaniec? – Długość nagrania – pełna wersja w plikach mp3 trwa: 05 godzin i 48 minut.
 • Wydawca: Aleksandria
 • ISBN: 978-83-60313-22-0

Opinie słuchaczy o tym audiobooku.

 • Książka opowiada o niesamowitej wierze w siebie, w swój naród, w innych ludzi. O miłości, odwadze, służbie Bogu i Polsce. O braterstwie.
  Książka jest niesamowita, świetny lektor. – Katarzyna Wawer

 • Książka odsłuchana ponownie po latach nadal robi wrażenie. Niektóre zdania dźwięczą w uszach jeszcze długo po wysłuchaniu książki. Film Glińskiego (fatalny) miał jeden pozytywny aspekt. Wielu ludzi ponownie sięgnęło do źródła, a to jest orzeźwiające. Lektor dobrze oddaje atmosferę, emocje. Polecam tego audiobooka – Robert Kowalski.
 • Książkę „Kamienie na szaniec” każdy Polak powinien mieć w domu, ale też powinien umieć ją na pamięć! Pomijając zupełnie treść, Pan Jerzy Zelnik, jako lektor, jest klasą dla siebie. – Jerzy Leszczyński
 • Audio książka KAMIENIE NA SZANIEC to super wydanie profesjonalnie przeczytane przez Jerzego Zelnika. To wspaniała pomoc naukowa dla dzieci z dysleksją – Dariusz Tomasik

więcej opinii przeczytasz na stronie z audiobookiem.


Kamienie na szaniec ebook PDFKamienie na szaniec ebook – pobierz

Jeżeli chcesz przeczytać ta lekturę na czytniku lub smartfonie to poniżej zamówisz i pobierzesz ebooka Kamienie na szaniec w pliku ePub lub Mobi.

 • Ilość stron: 272
 • wydawca: Nasza Księgarnia

Pamiętaj: ebooka w tych formatach (książkę elektroniczną) po pobraniu z serwera możesz odtworzyć zarówno na komputerze, tablecie, czytniku ebooków oraz smartfonie. Kliknij tutaj – aby pobrać ebooka.


Streszczenie lektury Kamienie na Szaniec.

Poniżej w nagraniu video posłuchasz streszczenia Lektury (najważniejszych wydarzeń) z książki Aleksandra Kamińskiego pt: Kamienie na szaniec. Przy jego pomocy przypomnisz sobie i utrwalisz wcześniej wysłuchaną treść lektury..

Streszczenie kamieni na szaniec:

 1. Przedstawienie głównych bohaterów i wspólne wakacje przed rozpoczęciem II wojny światowej.
 2. Wybuch wojny i ewakuacja z Warszawy.
 3. Powrót do Warszawy i aresztowanie ojca Alka.
 4. Współpraca Buków z organizacją PLAN.
 5. Praca w okupowanym mieście.
 6. Działalność w ramach Małego Sabotażu (organizacja Wawer) – oddziaływanie na własne społeczeństwo i na okupanta.
 7. Wyjazd Alka na wieś.
 8. Leśne ćwiczenia harcerzy z Wawra.
 9. Działalność dywersyjna – powstanie Grup Szturmowych.
 10. Akcja sylwestrowa – wysadzenie pociągu.
 11. Aresztowanie Alka w wyniku łapanki i jego ucieczka.
 12. Rozbrajanie Niemców – Rudy zabija SS-mana.
 13. Wywożenie materiałów z mieszkania przy ul. Brackiej – Rudy zostaje postrzelony.
 14. Aresztowanie Rudego i brutalne przesłuchania.
 15. Akcja pod Arsenałem – odbicie przyjaciela.
 16. Alek zostaje postrzelony w brzuch.
 17. Śmierć rudego i Alka oraz odwet na gestapowcach.
 18. Wyjazd Zośki na wieś – spisywanie wspomnień.
 19. Akcja w Celestynowie – odbicie więźniów.
 20. Pechowa akcja pod Czarnocinem.
 21. Zośka zostaje aresztowany.
 22. Organizacja kółek samokształceniowych.
 23. Likwidacja posterunków niemieckich – śmierć Zośki.

Kamienie na szaniec – opracowanie lektury.

Poniżej w nagraniu video posłuchasz obszernego opracowania lektury. To idealna forma przygotowania się do lekcji języka polskiego. Poznasz szczegółową charakterystykę poszczególnych bohaterów tej książki oraz najważniejsze motywy…

Opracowanie lektury Kamienie na szaniec:

W nagraniu powyżej poznasz:

 • Charakterystykę głównych bohaterów: Alek – Maciej Aleksy Dawidowski, Rudy – Jan Bytnar, Zośka – Tadeusz Zawadzki. Dodatkowo Leszek Domański, Jacek Tabęcki, Wesoły, Orsza.
 • Opis organizacji: Szare Szeregi, Wawer, Buki, Kedyw,
 • Poznasz również główne motywy literackie występujące w tej lekturze.

Oba nagrania zarówno opracowanie jak i streszczenie Kamieni na szaniec oraz opisy zamieszczone powyżej pochodzą ze strony: Edukanał na YouTube.

Podsumowanie:

W komentarzu czekamy na Twoją ocenę i opinię o zamieszczonym powyżej audiobooku powieści Aleksandra Kamińskiego pt Kamienie na szaniec.


UWAGA! Tylko do 21 stycznia 2024r możesz zupełnie za darmo posłuchać tego audiobooka na BookBeat.pl przez 45 dni.

Kliknij powyżej, zarejestruj konto i zupełnie za darmo wysłuchaj audiobooka Kamienie na Szaniec.

Kliknij powyżej i zarejestruj konto aby za darmo wysłuchać audiobooka Kamienie na Szaniec.


Czy ten wpis (audiobook) był dla Ciebie pomocny?

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 4.9 / 5. oddanych głosów: 279

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis..

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

17 odpowiedzi na „KAMIENIE NA SZANIEC Audiobook MP3 do słuchania (pobierz całość).

 1. Elenka mówi:

  Bardzo lubię tą książkę, a lektor świetnie ją czyta. Co prawda przeczytałam ją całą wcześniej ale teraz z chęcią jej wysłucham. Kamienie na szaniec to jedna z moich ulubionych lektur.

 2. Barbi12 mówi:

  Kamienie na szaniec książka wywarła na mnie dobre wrażenia i dużo bardzo pozytywnych emocji. Ciekawa i fajnie przeczytana przez lektora na Mp3 🙂

 3. biernat mówi:

  A gdzie można dostać całego audiobooka za darmo? mam to za tydzień w szkole.

 4. Monika mówi:

  Według mnie ta książka to nie tylko jedna z najlepszych pozycji umieszczonych (jak najbardziej zasłużenie) w kanonie lektur szkolnych, ale przede wszystkim sztandarowy przykład literatury patriotycznej.
  Chociaż jako lekturę w szkole miałam ją dobrych kilkanaście lat temu to postanowiłam odświeżyć sobie jej treść słuchając audiobooka w drodze do pracy. Tak trafiłam na tą stronę i muszę przyznać, że interpretacja Pana Jerzego jest zachwycająca. Z wielka przyjemnością się jej słucha.

 5. Eliz mówi:

  Kamienie na szaniec to moja ulubiona lektura. Super że teraz można posłuchać audiobooka zamiast czytać książkę.

 6. buvii mówi:

  A ja nie lubię takich lektur, wolę jakieś proste.

 7. Mazurkiewicz mówi:

  audiobook kamienie na szaniec ile trwa całość?

 8. benny mówi:

  Mam tego audiobooka za tydzień, kupiłem pełną wersję, jestem zadowolony, więc polecam.

 9. Milenka mówi:

  Uratowaliście mi tyłek, bo kompletnie zapomniałam przeczytać tej ksiażki w wakacje. Dzisiaj miałam zaliczenie i dzięki Wam wszystko zdane. Audiobooki są super i wasze opracowania i streszczenia tez.

 10. Benek mówi:

  Ja mam w szkole kamienie na szaniec. Zawsze czytam streszczenia i opracowania lektur choć w sumie to audiobooka słucha się super z komórki a można robić inne rzeczy.

 11. Baron mówi:

  Świetnie się słucha tej książki, kiedy czyta ją ten lektor. Jak dla mnie 10 na 10.

 12. Basia mówi:

  Mam na jutro w szkole. Pobrałam całość, mam nadzieję, że zdążę wysłuchać całości. Dzięki.
  Ps. Bardzo przyjemnie się słucha się tego lektora.

 13. Okon mówi:

  Kamienie na szaniec to moja ulubiona lektura.

 14. AleksandraW mówi:

  Mam tą książkę w szkole jako lekturę. Już kiedyś czytałam, teraz chętnie słucham, bo lektor jest wspaniały. Dziękuje za wrzutkę i audiobooka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *